همه چیز راجع به رزین-بخش پنجم : آشنایی با رزین طبیعی » Blog Archive » تولید کننده رزین
Заказать
 • ۱۵
  مهر

  همه چیز راجع به رزین-بخش پنجم : آشنایی با رزین طبیعی

  http://si-resinjam.co.ir/natural-resin-1.html
  posted in دانش

  رزین طبیعی

   اغلب رزین‌های طبیعی از شیره درختان به دست می‌آیند. این شیره‌ها معمولا هنگام بریدن و قطع نمودن شاخه‌های درختان به منظور محافظت آن ها در مکان های بریده شده ترشح می‌گردد.

  رزین‌های طبیعی اغلب دارای وزن مولکولی بالا بوده و در حالت خالص در دمای محیط به صورت جامد می‌باشند. این مواد اغلب به همراه حرارت دادن با مقادیر مختلف روغن‌های گیاهی در ساخت جلاها به کار می روند. رزین‌های طبیعی باعث ایجاد خواص سختی، براقیت، مقاومت در برابر رطوبت و اصلاح زمان خشک شدن می‌شود. مثال‌هایی از رزین‌های طبیعی که از درختان گیاهان و مواد فسیل شده بدست می‌آیند عبارتند از صمغ عربی (Olemi)، رزین سنگواره شده، درختان قاره‌ای (Copal)، صمغ معمولی یا دوزین (Dammar)، صمغ مانیلا (Manilla copar) و شلاک (Shellac).

  خرید آنلاین رزین

  تعدادی از این رزین‌ها دارای عاملیت کربوکسیل بوده و اسیدی می‌باشد. معمولا اسیدیته یک رزین را به صورت عددی اسیدی بیان می‌کنند و عبارت است از مقدار میلی‌گرم هیدروکسید پتاسیم مورد نیاز برای خنثی نمودن اسید موجود در یک گرم رزین.
  روغن‌های گیاهی به مقدار زیادی در دسته رزین‌های طبیعی کاربرد دارند و مدت­ هاست که در تولید پوشش های تزیینی و حفاظتی کاربرد دارند. در قرن نوزدهم و اوایل قرن بیستم، به مقدار زیادی به عنوان رزین رنگ به کار می‌رفتند اگر چه پوشش هایی بر پایه رزین‌های روغنی هنوز وجود دارند. با این حال به صورت اساسی بازار خوبی به عنوان ماده محافظ چوب و فیلم‌های جلادار دارند. امروزه مقادیر زیادی از روغن‌ها در تولید پوشش های بسیار پیشرفته از قبیل الکیدها و استرهای اپوکسی مورد مصرف قرار می‌گیرند. از لحاظ شیمیایی روغن‌های موجود از نظر ماهیت، تری‌گلیسیریدها، تری استرهای گلیسرول و انواع اسیدهای چرب مانند اسید استئاریک ، اسید پالمیتیک، اسید اولئیک و … می‌باشند.
  روغن به سه دسته روغن‌های خشک شونده، نیمه خشک شونده و غیر خشک شونده تقسیم بندی می‌شوند.

  خرید آنلاین رزین

  مختصری در مورد صنایع ایجاد رزین جام تولید کننده برتر رزین های پایه آبی 
  شركت صنايع ايجاد رزين جام از سال ١٣٨١ فعاليت رسمي خود را در زمينه توليد رزين هاي پايه آبي از قبيل همو و كوپليمرهاي وينيل استات آغاز كرده است .
  اين شركت در توليد انواع رزين هاي PVA أعم از همو و كوپليمر وينيل استات و مشتقات آن جزء شاخص ترين توليدكنندگان برتر كشور مي باشد .
  از توليدات اين شركت به عنوان مواد أوليه در نساجي (چسب  آهار و چسب تكميل فرش ماشيني ،چسب  موكت وچسب  پرده عمودي ) ساختمان سازي (چسب  گچ كشي ، چسب بنايي ، چسب بتون كاري ، چسب آستر سازي ، چسب هاي خميري شكل ساختماني ، چسب كاشي و چسب سراميك ) چسب بسته بندي ، چسب  رنگ سازي ، چسب سازي ( چسب چوب براي مصارف عمومي ) استفاده مي شود .
  دامنه توليدات اين شركت با كار و تلاش روز افزون واحد تحقيق و توسعه كه همسو با نياز مشتري مي باشد ، دائماً در حال گسترش است .
  اين شركت تمام تلاش خود را انجام مي دهد تا در زمينه توليد محصولات ، از پيشرفته ترين فن آوري هاي روز دنيا استفاده نمايد و همچنين با داشتن خط توليد مكانيزه و قابل انعطاف و نيز تكيه بر سيستم مديريت مشاركتي در اين راه گامهاي محكمي جهت جلب رضايت مشتريان بر دارد .
  برچسب‌ها, , , , , , , , ,

Comments

 1. abas آذر ۱۰, ۱۳۹۴ at ۶:۲۹ ب٫ظ

  جالب بود ، رزین طبیعی البته به درد تجارت نمی خوره ولی من استفاده کردم ، ممنون 


 2. Saba آبان ۱۵, ۱۳۹۴ at ۱۰:۲۴ ب٫ظ

  رزين هاي طبيعي همان أدامس قديم ، جالب بود 


 3. salehi آبان ۸, ۱۳۹۴ at ۸:۳۱ ق٫ظ

  رزین های طبیعی واقعا کاربرد رایجی در قدیم داشته اند ولیکن از کیفیت برای امروز برخوردار نیستند ، من زمانی که بچه بودم این ها رو از درخت جمع می کردم خیلی باحال بود 


  • Saba آبان ۱۵, ۱۳۹۴ at ۱۰:۲۶ ب٫ظ

   من هم جمع مي كردم  اين صمغ ها رو 


 4. أمير حسين مظفري مهر ۱۵, ۱۳۹۴ at ۵:۳۸ ب٫ظ

  خسته نباشيد ، بسيار ممنون و متشكر ، سايت خوب و زيبايي داريد


You must be logged in to post a comment.